Strojní omítání

S rostoucím trendem výstavby rodinných domů i bytových jednotek vzniká vyšší nárok na kvalitu zpracování a rychlost odvedení práce zvláště v dokončovacích pracích. Ať už jsou bytové či průmyslové domy postaveny jako montovaný dřevěný dům nebo budovány z tradičních cihlových materiálů, finální omítání zůstává vesměs na stejném principu. Pro znatelné zrychlení práce se tedy čím dál častěji užívá strojní omítání.

Materiály pro strojní omítání

Strojní omítání velmi jednoduše odstraní časově i pracovně náročnou dopravu směsi, i její samotné nanášení na stěny. Moderní omítky jsou připravovány již ve výrobně z kvalitních materiálů v přesně daném poměru, včetně přídavků speciálních komponentů pro zlepšení zvlášť požadovaných vlastností. Materiály, které se používají pro strojní omítky, mají přesně definované neměnné složení. Kdykoli tedy směs užijete, nehrozí výkyvy kvality. Tato směs je pak pomocí stlačeného vzduchu hadicí z mísícího stroje do ručního nástroje stříkajícího směs přímo na stěny. Suchá směs pro výrobu malty se na stavby dopravuje v pytlích nebo kontejnerech. Strojní omítání je výrazně rychlejší než klasické nanášení omítek, směs se mísí ve stroji a tím je kvalitnější a omítka má stejné vlastnosti po celé své ploše, která je omítnuta souvisle. Stejně tak se výrazně snižuje i časová prodleva omítání jednotlivých částí.

Strojní omítky jsou všeobecně doporučovaným řešením nejen pro rychlost nanášení a vysokou kvalitu odvedené práce. V naší široké nabídce jsme připraveni vám dodat potřebný materiál i veškerou spojenou práci za velmi příznivé ceny. Naše stavitelství je sídlem u Českých Budějovic, rádi vám však dodáme kompletní strojní omítky i mimo tuto oblast. Věříme, že s našimi materiály budete velmi spokojeni.